No.3 - 8 násobné spomalenie pristávania včiel

22.05.2017

    Dnes som si bol po dvojmesačnom rozhodovaní a analyzovaní konečne kúpiť kameru. Keďže skúsenosti s post produkciou videí nemám žiadne, musel som vyberať kameru takú, z ktorej zábery nebudú potrebovať zásadne upravovať. Voľba nakoniec padla na Gopro hero5 black.

    Poobede, po príchode domov som všetko rozbalil, zbežne prečítal návod, a poďho na včelnicu dačo na snímať. Na hovorený komentár si zatiaľ ešte netrúfam, tak som len nafilmoval včely, ako pristávajú na letáče. Dnes bolo priam ideálne počasie na znášku z Agátu - 25 stupňov, jasno a takmer bezvetrie. Za bežných podmienok, keď sa postavíte pred letáč na vzdialenosť dvoch metrov, do pár sekúnd idú po Vás včely, ktoré chránia úľ. Dnes sa dalo takmer hlavu vopchať do úľa, a včely by si Vás nevšimli.

    Tak som s Gopro natočil, čo možno z najväčšej blízkosti, ako včielky pristávajú na letáč. Následne je celé video 8 násobne spomalené. Na zábere je možnosť vidieť aj trúdy. Sú podstatne väčšie a mohutnejšie ako robotnice. Prajem príjemné pozeranie.