Domáca medovina 5 litrov

Ponúkame Vám tradičnú medovinu vo veľkoobchodnom balení za zvýhodnenú cenu. 

"Počet kusov produktu je možné meniť v nákupnom košíku." 

26,00 €

Ponúkame Vám tradičnú medovinu vo veľkoobchodnom balení za zvýhodnenú cenu.

V chuti a vôni prevláda med z ktorého je medovina vyrobená. Je to najcennejší druh medoviny, keďže je najprirodzenejšia bez vedľajších chutí a prímesí. Pri výrobe medoviny nepoužívame cukor! Naša medovina je len z pravého medu. Na liter medoviny pripadá až 350 gramov kvalitného medu. Predávaná medovina ma vždy viac ako jeden rok a viac. Filtrovaná je 5 krát, čim sme docielili jej dokonalú čírosť. Vyrobená je spôsobom za "studena" a teda je v nej zachované najviac prospešných látok z medu.

Medovina pri správnom skladovaní vydrží roky. Treba ju skladovať tak, aby vo fľaši bolo minimálne množstvo vzduchu. Aby bola medovina mimo dosah slnečných lúčov a pri teplote od 10 do 20 stupňov celzia.

Balenie: 5 litrov medoviny v plastovom balení. (Plastové balenie je určené na styk s potravinami a používa výlučne len na prepravu.)
Obsah alkoholu: 12 - 14%

Náš typ ako si spracovať veľké balenie medoviny: ideálny spôsob je v forme menších sklenených fľašiek s dobre tesniacim vrchnákom. Najlepšie je medovinu hadičkou, teda šlaufom postupne rozliať do menších balení a naplniť podobne ako víno v obchode. Ak šlauf nie je, dá sa použiť lievik, ale počkajte pár minút po naplnení flaše, aby sa z medoviny dostal von prebytočný vzduch. Plníme centimeter - dva od vrchu. Následne fľašu dobre utiahnuť a pár krát medovinu otočiť, nech obsah fľaše zaleje vrchnák z vnútra. Následne odložiť do tmavej miestnosti, najlepšie po ležiačky. Takto spracovaná medovina vydrží dlhé roky.

Viac o medovine sa dočítate v tomto rozsiahlom článku: Medovina nápoj Slovanov?
18 litrové balenie nájdete: TU