Plástikový med 950g

Vypredané Med 2022

Plástikový med je med z panenského diela, ktorý včely postavili pre účel uschovania medu. Je to tá najprirodzenejšia a najzdravšia forma medu, keďže nie je nijako spracovaná človekom. Len sa vyreže z rámikov. V tomto prípade je plástikový med zaliaty vytočeným agátovým medom. Je to z toho dôvodu, že voľne skladovaný plástikový med napríklad v plastovej krabičke časom oschne. Včelí vosk stratí svoju pružnosť a následne takýto med už nie je príjemný na konzumovanie. 

Zaliaty plástikový med do iného medu ako je vidieť na obrázku, si zachováva po dlhú dobu svoje vlastnosti a čerstvosť.

"Počet kusov produktu je možné meniť v nákupnom košíku." 

10,00 €

Plástikový med vďaka svojej prirodzenosti v podobe, ako ho majú včely uskladnený v úli si zachováva najväčší podiel enzýmov. Jeho žuvanie pomáha pri problémoch v ústnej dutine, znižuje riziko vzniku zubných kazov, vyšší obsah enzýmov ma pozitívne účinky na tráviacu sústavu.

Plástikový med sa využíva aj pri prekonaní problémov s alergiami na peľ. Pravidelná konzumácia tohto druhu medu môže v niektorých prípadoch úplne odstrániť nežiaduce vplyvy na dýchaciu sústavu spojenú s alergiou na peľ ako je kýchanie, slzenie očí, či upchatý nos.

Plástikový med sa odporúča prežúvať čo najdlhšie. Pokojne aj pol hodinu ako žuvačku. Následne vosk vypľuť. Neodporúča sa ho prehĺtať.

Balenie: 950g medu v sklenenom pohári.