Slnečnica - zlatobyľ med 950g

Med 2022

Slnečnica - zlatobyľ je med z tohtoročnej druhej polovici sezóny. Ako názov napovedá, včely lietali ako na slnečnicu, tak aj na žltú rastlinu menom zlatobyľ, ktorá kvitne v závere leta. Keďže med pochádza najmä z dvoch rastlín, nesie si v sebe zdraviu prospešných látok z oboch.

"Počet kusov produktu je možné meniť v nákupnom košíku." 

8,00 €

Slnečnicový med je hodnotný, kvôli vysokému obsahu peľu v mede. Peľ spôsobuje zafarbenie medu od žltých do oranžových odtieňov. Je príjemnej chuti. Slnečnicový med rýchlo kryštalizuje. Med sa často pastuje. Pôsobí blahodárne na žalúdok, črevá, pľúca a pri ochorení obličiek. Pozitívne vplýva pri ochorení srdca a ciev. Ovplyvňuje hojenie rán, dermatitídu, liečbu nádchy a zápalu prínosových dutín. Konzumácia sa odporúča pre pacientov so srdcovocievnymi ochoreniami, starších ľudí a deti počas ich vývoja. Rovnako ako ostatné druhy medov má antimikrobiálne vlastnosti.

Zlatobyľ obyčajná, tzv. bylinka obličiek. Obsahuje triterpnén- saponíny, flavonoidy (kvercetín, rutín, inulín). Pozitíva: diuretický, upokojujúci, imunostimulačný a vhodný proti zápalom. Odporúča sa proti zápalu močového mechúra, obličiek, pečene a na liečbu ochorení žlčníka. Je vhodný aj na reumu, bolesti kĺbov, na ženský cyklus- menštruačné bolesti a znižuje krvný tlak. Okrem toho je vhodný na ochorenie čriev a má vynikajúce účinky aj pri psychickej záťaži, psychických ťažkostiach či depresii. Keďže obsahuje vysoký podiel saponínu, má aj detoxikačné účinky.

Balenie: 950g medu v sklenenom pohári.