Slnečnica med 950g

Med 2023

Slnečnica - je med z tohtoročnej druhej polovici sezóny. Ako názov napovedá, včely lietali slnečnicu, ktorá kvitne koncom júna. Z časti bude med tvorený aj nektárom z pestrecu mariánského (bodliak) Slnečnicový med je tmavožltej, až oranžovej farby, s príjemnou citrusovou vôňou a chuťou.

"Počet kusov produktu je možné meniť v nákupnom košíku." 

9,00 €

Slnečnica - je med z tohtoročnej druhej polovici sezóny. Ako názov napovedá, včely lietali slnečnicu, ktorá kvitne koncom júna. Z časti bude med tvorený aj nektárom z pestrecu mariánského (bodliak). Slnečnicový med je tmavožltej, až oranžovej farby, s príjemnou citrusovou vôňou a chuťou.

Slnečnicový med je hodnotný, kvôli vysokému obsahu peľu v mede. Med zo slnečnice pomerne rýchlo kryštalizuje. Pôsobí blahodárne na žalúdok, črevá, pľúca a pri ochorení obličiek. Pozitívne vplýva pri ochorení srdca a ciev. Ovplyvňuje hojenie rán, dermatitídu, liečbu nádchy a zápalu prínosových dutín. Konzumácia sa odporúča pre pacientov so srdcovocievnymi ochoreniami, starších ľudí a deti počas ich vývoja. Slnečnicový med tiež podporuje pohybovú sústav a má pozitívne účinky na kostru, šľachy, väzy a svaly. Rovnako ako ostatné druhy medov má antimikrobiálne vlastnosti.

Balenie: 950g medu v sklenenom pohári.